3 ARALIK 2014 ÇARŞAMBA KÜLTÜR SÖYLEŞİSİNE DAVETLİMİZSİNİZ

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı olarak düzenlediğimiz ve Mayıs ayına kadar devam ettireceğimiz, geleneksel hale gelmesini arzu ettiğimiz  haftalık "Kültür Söyleşileri" ile ülkemizin seçkin sanat ve kültür insanlarını Aralık ayında da Ankaralılarla buluşturuyoruz.

Her çarşamba seçkin bir ismin ağırlandığı Kültür Söyleşileri, rahat sıcak bir ortamda, karşılıklı soru cevaplarla gelişen bir sohbet havasında geçmektedir.

Şiirden tiyatroya, musikiden güzel sanatlara Türk kültür hayatına önemli hizmetlerde bulunmuş sanatçı, yazar, şair, siyasetçi, yönetmen  bilim insanlarını Ankaralı dinleyicilerle buluşturmak amacını taşıyan haftalık "Kültür Söyleşileri" etkinliğinin Aralık ayının ilk konuşmacısı Doç. Dr. Necdet Subaşı "Alevi Modernleşmesi" adlı konuşmasını 3 Aralık Çarşamba saat:16.00'da Kurumumuzun Konferans salonunda sunacaktır. 

Kültür Söyleşilerimize siz değerli bilim insanlarını ve konuya ilgi duyan herkesi bekliyoruz.

DAVETLİMİZSİNİZ

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞI

www.akmb.gov.tr

Konuşmacı: Doç. Dr. Necdet Subaşı

Konu: "Alevi Modernleşmesi"

Tarih : 3 Aralık 2014

Yer :  Ziya Bey Cad. No : 19 Balgat /ANKARA

Saat: 16.00-17.00

DOÇ.DR. NECDET SUBAŞI'nın Biyografisi:

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Türk Aydınının Din Anlayışı” konulu teziyle doktor unvanı aldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri, Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümlerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2008 yılında Tuba Teşvik Ödülü, 2010 yılında Sıtkı Koçman Vakfı Araştırma Ödülünü almıştır. Türk Aydınının Din Anlayışı, Kutsanmış Görüntüler, Öteki Türkiye’de Din ve Modernleşme, Gündelik Hayat ve Dinsellik, Alevi Modernleşmesi ve Sınırları Yoklamak adlı eserleri bulunan Doç. Dr. Necdet Subaşı halen Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışmaktadır.

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65