Bilginin Serüveni Okurlarla Buluştu.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı'nın yayımladığı Bilginin Serüveni adlı eserde, yakın zamanda kaybettiğimiz değerli bilim insanı Prof. Dr. Necati Öner, bilgi sorunu ile bilgi konusunu temel alarak insan ve toplum hayatında birbiriyle ilişkili kavramları bir felsefeci bakış açısıyla değerlendirmiştir. Bunun yanı sıra eserde bilginin ne olduğu, nasıl oluştuğu, bilgi edinirken zihin fonksiyonlarının nasıl bir rol oynadığı sorularına cevap aranırken kültür, medeniyet, bilginin kaynağı, değeri, bilgi edinme yolları, bilgi türleri, bilim sınıflamaları; zihniyet, özgürlük, sorumluluk, otorite gibi kavramlar da ele alınan diğer konulardır.
Muhammet Enes Kala ile Buğra Kocamusaoğlu’nun İngilizce çevirisini birlikte yaptığı Bilginin Serüveni, daha çok okuyucuya ulaşması ve faydalı olması hedeflenerek  Türkçe ve İngilizce olarak tek kitap halinde yayımlanmıştır.
Son derece özenli ve kaliteli bir baskıya sahip 141 sayfalık Bilginin Serüveni adlı eserimiz, Balgat adresindeki Başkanlık binasında ve Kızılay Kitap Satış Bürosunda satışa sunuluyor.
Kitapseverler, https://emagaza-akm.ayk.gov.tr/ adresindeki e-mağazadan da esere ulaşabilirler.


© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65