El-Kânûn Fi’t-Tıbb’ın Tüm Ciltleri Yeniden Basıldı.

Büyük Türk filozofu, İslam âlimi ve modern tıbbın öncüsü İbn-i Sînâ’nın 6 ciltlik muhteşem eseri El-Kânûn Fi't-Tıbb, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı tarafından şık bir kutu içerisinde kaliteli ve özenli baskısıyla okurların hizmetine tekrar sunuldu.

El-Kânûn Fi't-Tıbb, her doktorun ve tıbba meraklı her okurun kütüphanesinde yer almayı fazlasıyla hak eden temel bir kitap ve şaheserdir.  Kurumumuzun en çok aranan eserlerinden olan İbn-i Sînâ’nın El-Kânûn Fi’t-Tıbb’ı yüzlerce yıl Asya'da, Avrupa'da tıp fakültelerinde tek ders kitabı olarak okutuldu.

Kurumumuzun prestij eserlerinden olan El-Kânûn Fi’t-Tıbb Balgat adresindeki Başkanlığımızda ve Kızılay Kitap Satış Büromuzda satışa sunuluyor.  Tıp tarihi hocası Prof. Dr. Esin Kâhya'nın günümüz Türkçesine ilk kez tam metin hâlinde Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı için çevirdiği eseri https://emagaza-akm.ayk.gov.tr adresindeki e-mağazamızdan da satın alınabilecek.

Birinci kitap anatomi, çocuk bakımı ve eğitimi; ikinci kitap basit ilaçlar; üçüncü kitap iç hastalıkları; dördüncü kitap bulaşıcı hastalıklar ve kozmetikler; beşinci kitap ise reçeteleri içeriyor.

 

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65