Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Yayınları 5. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda Okurlarını Bekliyor


20 ülkeden yerli ve yabancı 350 yayınevinin katılımı ile düzenlenen 10 gün sürecek 5. Uluslararası CNR Uluslararası Kitap Fuarı, kapılarını CNR EXPO Yeşilköy’de okurlara açtı. Kitapseverlerin merakla beklediği fuar, 10-18 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Fuarın bu yılki ana teması ise ‘‘oku’’ olacak. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş. ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, konferans, kitap tanıtımı, imza günleri, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte 1200'ün üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek.

Türk kültürü-edebiyatı ve sanatıyla ilgili araştırmaları gelecek nesillere aktarmak ve bilimsel çalışmalar yapmakla görevli Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları kitap dünyasındaki önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Akademik yayınlarıyla ön plana çıkan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, kitaplarını İstanbullu okurlarla buluşturuyor.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı’nın da yer aldığı 5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü alan Türk edebiyatının usta ismi Alev Alatlı.

10 gün boyunca yayınlarımızın %50 indirimli olarak satışa sunulacağı sergiliğimizin konuk yazarları ve imza saatleri şu şekilde olacak:

Prof. Dr. Gönül CANTAY
İmza Günü:10 Mart Cumartesi Saat 14.00
Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Darüşşifaları

Prof. Dr. Abdullah UÇMAN
İmza Günü:11 Mart Pazar Saat 14.00
Rıza Tevfik’in MektuplarıYrd. Doç. Dr. Recep USLU
İmza Günü:15 Mart Perşembe Saat 14.00
Meragi’den II. Murad’a Müziğin Maksatları (Makasıdu’l-Elhan)

Prof. Dr. Fazlı ARSLAN
İmza Günü:16 Mart Cuma Saat 14.00
Safiyyüddîn-î Urmevî ve Şerefiyye Risâlesi

 Prof. Dr. İlknur AKTUĞ KOLAY
 İmza Günü:17 Mart Cumartesi Saat 14.00
 Batı Anadolu XIV. yy Beylikler Mimarisinde Yapım Teknikleri

Prof. Dr. Uğur DERMAN
İmza Günü:18 Mart Pazar Saat 14.00
Türk Hat San’atından SeçmelerYazarlarımızın imzalayacağı eserleri almak isteyen kitap dostlarını, salon 5’de bulunan R-20 nolu Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı standına bekliyoruz.

 
 

 

 

 

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65