OYUN YAZARI REMZİ ÖZÇELİK KARADENİZ KİTAP FUARI’NDA  


Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları bu yıl Samsun’da düzenlenen Karadeniz 4. Kitap Fuarında büyük ilgi görüyor. Her kesimden okuyucu ve araştırmacıların ziyaret ettiği sergiliğimiz özellikle 19 Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri ile öğrencilerinin uğrak yeri haline geldi.
Kurumumuz yayınlarından olan Hacı Bektaş ve Mehmet Akif adlı eserlerin yazarı Remzi ÖZÇELİK 24 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da sergiliğimize konuk oldu. Devlet Tiyatroları repertuarına alınan ve ilk gösterimi 12 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Mehmet Akif adlı oyunun yazarı ÖZÇELİK, eserlerine karşı gösterilen ilginin kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini söyledi. Okurlarıyla söyleşen ve kitaplarını imzalayan Remzi ÖZÇELİK,  Samsunlu sanatseverlerin yakından tanıdığı bir isim.


Samsun’un Terme İlçesi Belediye Başkanı Şenol KUL da sergiliğimizi ziyaret edenler arasındaydı. Başkan KUL, yazarımız ÖZÇELİK ve Kurumumuz Başkan Yardımcısı Dr. Adem UZUN ile bir süre sohbet etti. Kültürümüzün araştırılıp, tanıtılması ve yayılması yolunda gösterilen çabaları takdir eden Şenol KUL, Samsunlu kitapseverlerin sergiliğimize gösterdiği ilgiden de ayrıca mutlu olduğunu dile getirdi.


Türk kültürü ve sanatına ilişkin akademik yayınlarıyla ön plana çıkan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, fuar boyunca kitaplarını %50 indirimli olarak satışa sunuyor.
Kurumumuz sergiliği 25 Şubat Pazar günü de 10.00-19.30 saatleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65