AKMB Yayınları TÜYAP Açılış Konferansında


İstanbul Beylikdüzü'nde 4-12 Kasım arası açık olacak TÜYAP Kitap Fuarı'na AKMB olarak 500'ün üzerindeki yayın çeşidimizle katılıyoruz. Fuarda Türk düşüncesi, Türk mimarisi, Türk müziği, halısı, çinisi, bilim tarihi gibi kültürümüzün ana unsurlarıyla ilgili birbirinden kıymetli ve bilimsel yayın ölçütleriyle hazırlanıp basılmış kitaplarımızın tamamı % 50 indirimli olarak satışa sunuluyor.


Fuarın açılışında Kurum Başkan Yardımcısı Şaban Abak, saat 14.00'te fuar alanı içindeki Heybeliada Konferans salonunda "Kamuda Kültür Yayıncılığı ve AKMB Örneği" konulu bir konuşma yaparak birbirinden kıymetli yayınlarımızı ve yeni çıkan kitaplarımızı fuar ziyaretçilerine tanıtacak.


Bu yıl fuarda AKMB için bir yenilik olarak yazarlarımıza imza günü de düzenliyoruz.
Buna göre 5 Kasım pazar günü saat 12.00'de yine fuar içindeki Heybeliada konferans salonunda Prof. Uğur Derman, "Türk Hat San'atının Şaheserleri" konulu bir konferans verecek. Konferans bitiminde sayın Derman, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı kitap satış bölümüne geçerek alanında ülkemizde yayımlanan en yetkin kitaplardan biri olan "Türk Hat San'atından Seçmeler" adlı 700 sayfalık şaheser kitabını okurları için imzalayacak.11 Kasım Cumartesi günü ise Prof. Dr. Hakkı Önkal, sabah saat 10.00'dan itibaren tüm gün fuardaki AKMB kitap satış bölümünde kitaplarını imzalayacak. Prof. Dr. Önkal'ın Kurumumuzca yayımlanmış ve alanında eşsiz kabul edilen iki şaheser kitabı bulunuyor: "Anadolu Selçuklu Türbeleri" ve "Osmanlı Hanedan Türbeleri".
Kitap severleri fuara ve AKMB Yayınlarına bekliyoruz.

 

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65