Kültür Söyleşilerinde Bu Hafta Çay ve Kahve Konuşulacak

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı olarak düzenlenen ve geleneksel hale gelen   haftalık "Kültür Söyleşileri" ile ülkemizin seçkin sanat ve kültür insanlarını  Ankaralılarla buluşturduk.

Her çarşamba seçkin bir ismin ağırlandığı kültür söyleşileri, rahat sıcak bir ortamda, karşılıklı soru cevaplarla gelişen bir sohbet havasında geçmiştir. 

Şiirden tiyatroya, musikiden güzel sanatlara Türk kültür hayatına önemli hizmetlerde bulunmuş sanatçı, yazar, şair, siyasetçi, yönetmen bilim insanlarını Ankaralı dinleyicilerle buluşturmak amacını taşıyan haftalık "Kültür Söyleşileri" etkinliğini  Prof. Dr. Kemalettin KUZUCU’nun "Kültürümüzde Çay ve Kahve"  adlı söyleşisi ile  29 Nisan  2015 Çarşamba saat:17.00'da sonlandırıyoruz. 

Bu dönemin son kültür söyleşimize  siz değerli bilim insanlarını ve konuya ilgi duyan herkesi bekliyoruz. 

DAVETLİMİZSİNİZ

Kültür Söyleşilerimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. 

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞI

www.akmb.gov.tr

 Konuşmacı: Prof. Dr. Kemalettin KUZUCU

Konu: "Kültürümüzde Çay ve Kahve"

Tarih: 29 Nisan 2015  Çarşamba

Yer:  Ziya Bey Cad. No: 19 Balgat /ANKARA

Saat: 16.00-17.00   

Prof. Dr. Kemalettin Kuzucu'nun Biyografisi: Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünde eğitim görmüştür. 1994 yılında aynı üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamış, 2000 yılında tarih doktoru, 2007 yılında doçent olmuştur. Osmanlı’nın son dönemlerinde şehirleşme ve bayındırlık faaliyetleri, modernleşme hareketleri, İstanbul şehir tarihi, Sivas tarihi ve Ermeni meselesi konularında çalışmalar yapmaktadır. Yayımlanmış eserleri arasında İsmail Hakkı Paşa’nın Sivas Valiliği ve İlk Ermeni Olayları, Bin Yılın Çayı: Osmanlı’da Çay ve Çayhane, Descartes, Usul Hakkında Nutuk, Topluma Hizmet Uygulamaları bulunmaktadır. Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi bilim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Kemalettin Kuzucu halen Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65