Etkinlikler

“Doğumunun 100. Yılında Behçet Necatigil Paneli” düzenlendi


Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca “Doğumunun 100. Yılında Behçet Necatigil Paneli” düzenlendi. 21 Aralık 2016 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik piyano ve şiir dinletisiyle başladı.


Panelin açılışına bir konuşmayla katılan Atatürk Kültür Merkezi Başkan Yrd. Şaban Abak Hacettepe Üniversitesi çatısı altında Necatigil’i anmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Yrd. Abak, önemli yıldönümlerini dikkate alarak bu tür bilimsel etkinliklere devam edeceklerini söyledi. Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hâluk Akalın da açış konuşmasında Behçet Necatigil’in edebiyatımızdaki yeri ve önemine dikkat çekti ve toplantıyı düzenleyenlere teşekkür etti.
Prof. Dr. S. Dilek Yalçın Çelik’in başkanlığında gerçekleştirilen panele Prof. Dr. Musa Yaşar Sağlam, İbrahim Demirci ve Osman Özbahçe gibi alanının saygın isimleri konuşmacı olarak katıldılar. Panel boyunca 21. yüzyılın ışığında yeniden değerlendirilen Necatigil’in, hakkında son dönemde yapılan çalışmalarla gündemini koruduğu dile getirildi.
Behçet Necatigil Paneli öğrenci ve öğretim üyelerinin ilgisiyle karşılandı.


 © 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65